Vážení zákazníci, pre rýchlejšiu komunikáciu, použite prosím email: obchod@kdgarden.sk

NovinkaTop produkt

Centralizátor ponorných čerpadiel

číslo: 020506
Centralizátor ponorných čerpadiel sa používa na stabilizáciu čerpadla vo vnútri vrtu a na zabránenie pohybu čerpadla počas štartovania motora. viac podrobností
Výrobca
KD Garden
Dostupnosť
na sklade
Merná jednotka
ks
CENA
14,95 €
 

Centralizátor čerpadiel sa používa na stabilizáciu čerpadla vo vnútri vrtu a na zabránenie pohybu čerpadla počas štartovania motora.

Konštrukcia:
Centralizátor je vyrobený z odolnej gumy, ktorej tvar je možné upraviť v závislosti od priemeru vrtu. Centralizátor je pozdĺžne rezaný a zakončený dvoma svorkami umožňujúcimi jeho namontovanie na výtlačnú trubicu.

Inštalácia:
Centralizátor sa inštaluje na výtlačnom potrubí. Pri inštalácii sa utiahnú svorky tak, aby sa centralizátor nepohyboval pozdĺž výtlačného systému. Nastavením jeho dĺžky pomocou uťahovacích spôn sa zväčšuje jeho priemer, čím sa prispôsobí priemeru vrtu studne. Dôležité, aby bola horná svorka utiahnutá viac ako spodná svorka, aby bolo možné čerpadlo v prípade potreby ľahko vytiahnúť. Spodná centralizačná svorka by mala byť 10 - 20 cm nad čerpadlom. Centralizátor by mal byť prispôsobený priemeru studne, ale nie do tej miery, aby sa dalo ľahko spustiť do vrtu. Svorky pripevnené k centralizátoru sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Rozmery:

  • vhodný pr výtlačné potrubie (hadica) s priemerom 1" (32 mm ) až 5/4" (40 mm)
  • vhodné pre vrty s priemerom 100 mm až 250 mm