Automatická riadiaca jednotka PC-59

číslo: 0240302
Automatická riadiaca jednotka PC-59 pre automatické zapínanie a vypínanie čerpadiel viac podrobností
Výrobca
KD Garden
Dostupnosť
na sklade
Merná jednotka
ks
Akciová cena
31,95 €
Bežná cena
49,95 €
 

Riadiaca jednotka PC-59 je elektronické zariadenie, ktoré sa používa na ovládanie čerpadla. Ovláda činnosť čerpadla na základe zmeny tlaku a prietoku vody v potrubí. Jednotka má nastaviteľný zapínací aj vypínací tlak, zariadenie zároveň slúži ako ochrana proti behu na sucho, má vstavaný manometer a spätný ventil. Prístroj je schopný pracovať s tlakovou nádobou, alebo bez tlakovej nádoby. Zariadenie sa dodáva s pripojovacím káblom do siete a čerpadla.
Výhodou produktu je, že je možné použiť v kombinácii s tlakovou nádobou - ako ochrana behu na sucho alebo ako automatická jednotka pre čerpadlá a vodárne bez tlakovej nádoby (automatická vodáreň). Riadiaca jednotka BRIO PC-59 s manometrom má zabudovanú spätnú klapku, proti spätnému chodu vody do čerpadla.

Prevádzka a základné údaje: 

Automat PC-59 s manometrom uvedie čerpadlo do chodu približne na dobu 15 sekúnd a to v okamihu zapojenia. Potom sa čerpadlo spustí vždy pri dosiahnutí pracovného tlaku vo chvíli, keď sa zníži tlak v systéme, napríklad pri otvorení ventilu. 

Automat PC-59 s manometrom na rozdiel od iných tlakových spínačov, ktoré sa vypínajú pri dosiahnutí určitého tlaku, sa vypína vo chvíli dosiahnutia minimálnej hodnoty prietoku. Pri splnení tejto podmienky, prístroj oneskorí vypnutie zariadenia a to o 7 až 15 sekúnd. Tým sa dosiahne zníženie frekvencie spustenia čerpadla pri malom prietoku. 

Inštalácia: 

Automat PC-59 s manometrom môže byť inštalovaný v akomkoľvek bode medzi čerpadlom a prvým miestom odberu tak, aby smer šípky, ktorá je umiestnená na spodnej strane zariadenia (pri závite) medzi dvoma prípojkami o priemere 1“ zodpovedal smeru prietoku vody. V rozvode je nutné zaistiť dokonalé tesnenie hydraulických prípojok. V prípade, že sa používa čerpadlo s maximálnym prípustným tlakom 10 bar je nutné inštalovať redukčný ventil tlaku a to na vstup PC-59. Zariadenie je nastavené z výroby na 1,5 bar čo je optimálne pre väčšinu spôsobov využitia. Po vypnutí zariadenia od rozvodu elektrického prúdu je možné, ak to umožňuje hydraulický výkon použitého čerpadla, tlak meniť po odňatí horného krytu pomocou skrutky označenou znamienkami + a – .
- rozsah tlaku spúšťania 0 – 6 barov
- rozsah tlaku vypínania 2 – 10 barov

      Použitie: 

  • zriadenie domácej vodárne
  • nastavenie čerpadla pre automatickú prevádzku
  • zásobovanie vodou
  • zavlažovanie
  • posilnenie tlaku v systéme
  • vhodná pre povrchové aj ponorné jednofázové čerpadlá
  •  vhodné pre domáce aj profesionálne využitie
  •  vhodné do nepretržitej prevádzky
Maximálny výkon čerpadla1,1 kW
Napájanie230 V
Maximálne zaťaženie10 A
Maximálny tlak10 bar
Automatický reštartáno 
Pripojenie1 "
Stupeň krytiaIP65